Порядок реагування на доведені випадки булінгу

МОН затвердило Порядок реагування на випадки булінгу в закладі освіти

Протидіємо булінгу комплексно: управлінські та просвітницькі заходи

З 18 лютого 2020 року набув чинності наказ МОН «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти» від 28.12.2019 № 1646. Цим наказом МОН затвердило:

• Порядок реагування на випадки булінгу (цькування) (далі — Порядок 1);
  • Порядок застосування заходів виховного впливу (далі — Порядок 2).

Порядок реагування на випадку булінгу

У Порядку 1 визначено:

• як реагувати на булінг у закладах освіти, зокрема якщо підозрюється, що жертвою або кривдником є малолітня чи неповнолітня особа;
  • низку термінів, зокрема — кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі, сторони булінгу;
  • прояви у поведінці дітей, які вказують, що в закладі освіти є булінг;
  • конкретні ознаки булінгу.

Порядок 1 містить вказівки для учасників освітнього процесу, які помітили випадки булінгу. Спостерігачі чи сторони булінгу мають повідомити керівника закладу. Своєю чергою, керівник має:

• повідомити поліцію та батьків кривдника та потерпілого, службу у справах дітей, центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
  • за потреби викликати швидку допомогу;
  • скликати засідання комісії з розгляду випадку булінгу.

Порядок 1 визначає склад комісії з розгляду випадку булінгу, права та обов'язки її членів, порядок роботи комісії. Окрім того, Порядок 1 описує заходи, призначенні для запобігання та протидії булінгу(цькуванню) в закладі освіти.

Протокол засідання комісії з розгляду випадку булінгуСКАЧАТИ БЛАНК

Порядок застосування заходів виховного впливу

Порядок 2 визначає, як саме застосовують виховні заходи проти булінгу в закладах освіти.

Виховні заходи мають забезпечувати корекцію поведінки сторон булінгу: зокрема, виправити деструктивні реакції, знайти прийнятні для всіх способи поведінки під час спілкування.

Мету, конкретні завдання, зміст, методи та форми заходів виховного впливу визначає комісія з розгляду випадків булінгу.

Окрім того, Порядок 2 визначає, як практичний психолог та соціальний педагог (якщо він є) закладу освіти мають здійснювати психологічний та соціально-педагогічний супровід виховних заходів.