Соціальний захист дітей

Робота закладу дошкільної освіти з вихованцями  пільгових категорій

З даними дітьми, їх батьками, вихователями та адміністрацією закладу проводиться соціально-педагогічний патронаж:

- збір, оформлення та постанова дітей на облік дітей пільгового контингенту;
- обстеження матеріально-побутових умов проживання; складання актів обстеження;
- консультування батьків, вихователів з питань організації оздоровлення вищезазначених дітей;
- створення та щомісячне оновлення «Банку даних дітей пільгових категорій»;
- ознайомлення  батьків, які мають дитину з особливими потребами з передбаченими законодавством України;
Батькам  надається соціально-правова просвіта.

Перелік урядових і галузевих документів, що забезпечують дотримання законодавства в галузі охорони дитинства

1. Конституція України

2. Конвенція ООН про права дитини

3. Сімейний Кодекс України

4. Закон України від 05.09.2017  №2145 - VIII“Про освіту”

5. Закон України від 01.06.2000 № 1768-III "Про охорону дитинства"

6. Закон України від 11.07.2001 № 2628-ІІІ “Про дошкільну освіту".

7. Закон України від 20.12.1991 №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей»

8. Закон України від 22 жовтня 1993 №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

9. Указ Президента України від 11.07.2005 № 1086/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей»

10. Указ Президента України від 30.12.2000 №1396/2000 «Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей"

11. Постанова Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 Деякі питання соціального захисту дітей,які перебувають у складних життєвих обставинах ,у томі числі таких ,що можуть загрожувати їх життю та здоров'ю »

12. Постанова Кабінету Міністрів України від 21.04.2015 №342-VIII   Про прийняття за основу Закону України про внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства " та Закону України "Про статус ветеранів війни ,гарантії їх соціального захисту" щодо державної підтримки учасників АТО та їх дітей з метою здобуття освіти.

13. Розпорядження Президента України від 11.06.2007 №119/2007-рп «Про заходи щодо захисту дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обов'язків»

Інформація для представників пільгових категорій

Розмір плати за харчування дитини в  закладі дошкільної освіти зменшується на 50% для батьків, в сім'ях яких виховується троє  та більше дітей. Підставою для надання пільги  є заява батьків та копії свідотцтв про народження всіх дітей, які не досягли повноліття.

Від плати за харчування дітей в  закладі дошкільної освіти звільняються батьки, у сім'ях яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється Законом про державний бюджет України. Підставою для звільнення від сплати являється довідка про призначення родині  допомоги  відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", видана органами праці та соціального захисту.

Від плати за харчування в закладі дошкільної освіти звільняються  батьки дитини-інваліда, за наявності відповідних медичних документів.

Не сплачують  за харчування в закладі дошкільної освіти з дитини працівника органів внутрішніх справ, який загинув під час виконання службових обов'язків.

Не сплачують за харчування дитини в закладі дошкільної освіти батьки ,які є учасниками   антитерористичної операції ,при наявності відповідних документів.

З осіб, які не подали необхідних документів щодо звільнення  від плати або зменшення розміру плати за харчування дитини в  закладі дошкільної освіти, плата справляється у розмірі, визначеному органами місцевого самоврядування.