Офіційний сайт Департаменту освіти Харківської міської ради

Для Вас батьки

Дитина народжується «чистим аркушем паперу», на якому малює його оточення ...

Сім'я в житті дитини посідає найголовніше місце. Першими він бачить своїх батьків і стає їх дзеркалом і відображенням.

Модель взаємодії і сприйняття навколишнього світу він бере з сім'ї, переймає поведінку і звички батьків.

Батьки і близькі родичі можуть справити позитивний вплив на психіку дитини тільки в тому випадку, якщо в сім'ї панує позитивна атмосфера поваги, любові та злагоди.

Для виховання дітей в сім'ї дуже важлива співпраця, спілкування і співпереживання. Дитина повинна бачити в батьках небайдужих співрозмовників і помічників.

Для виховання, заснованого на співпраці, важливо дотримуватися кількох правил:

1) Взаєморозуміння. Батьки повинні розуміти дитячі проблеми своєї дитини, дивитися на них його очима;

2) Чесність. Брехати і лукавити не можна ні за яких обставин;

3) Стриманість. Батьки повинні бути розважливі і стримані в своїх вчинках і ні в якому разі не повинні зганяти свій поганий настрій на дитині;

4) Щирість. Дитина дуже добре відчуває лицемірство і не прощає його нікому;

5) Увага. Не можна ні в якому разі залишати дітей без опіки і уваги.

Не можна пускати процес виховання на самоплив. Дитина повинна бути впевнена в тому, що вона не байдужа своїм батькам.